+48 732 067 623 kontakt@rownik-praw.org.pl

Emisja reportażu i spotkanie z autorem na temat miłości, rodzicielstwa (ojcostwa), akceptacji i szacunku do własnego dziecka będącego osobą LGBTQ+.

Zapraszamy na spotkanie z Piotrem Jaconiem, który z pełną akceptacji miłością ojca do dziecka przyjął informację oraz decyzje, które na zawsze odmieniły nie tylko jego życie, ale także sposób jego postrzegania.

„Odwagę, by zrobić coming out jako tata transpłciowej dziewczyny, zbudowałem dzięki bohaterom… mojego reportażu”. (za Replika nr 91 05/06 2021 ).

Jak mówi sam Piotr: „Uważałem się za otwartego człowieka. Hasło LGBT było dla mnie neutralne. Myślałem: proszę bardzo, wspaniale, że świat jest różnorodny. Dopiero dziś widzę, że w tej mojej świadomości do literki „T” praktycznie nie dochodziłem… Myślałem o sobie, że jestem w grupie wsparcia osób transpłciowych – ale nie, nie byłem! Chyba myślałem wtedy, że ich los jest swego rodzaju wyborem. Dziś wiem, że nie mają żadnego wyboru”. (za Replika nr. 91 05/06 2021 ).

Spotkanie odbędzie się w Sali kinowej LALKA DCFu.

Wydarzenie zapoczątkuje reportaż TVN24 pt. „Wszystko o moim dziecku”, po którym porozmawiamy z Piotrem o tym, jak to jest być rodzicem transpłciowej dziewczynki. Dowiemy się, skąd decyzja o nakręceniu reportażu, a także co zmieniły w życiu jego i jego najbliższych informacje przekazane przez córkę.

Zachęcamy do zapraszania na wydarzenie osób transpłciowych oraz ich rodziców poszukujących przestrzeni do rozmów i wymiany doświadczeń.

W związku z sytuacją epidemiologiczną, liczba uczestników mogących wziąć udział w spotkaniu jest ograniczona. Na wydarzenie można zapisywać się drogą mailową: zgloszenia@rownik-praw.org.pl

Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych organizatorów. Forma ta umożliwi również zadawanie pytań Piotrowi.

Organizatorami spotkania jest Kultura Równości oraz Równik Praw.

Rozmowy z Piotrem Jaconiem | piątek 01.10 | g. 19:15 | Dolnośląskie Centrum Filmowe

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Równych Praw, który towarzyszy 13. Wrocławski Marsz Równości.

Autor zdjęcia w tle: Paweł Spychalski