+48 732 067 623 kontakt@rownik-praw.org.pl

Polscy rządzący w ostatnim czasie przekraczają wszelkie granice człowieczeństwa pozwalając na śmierć i tortury osób uciekających przed reżimem, głodem i śmiercią.

Głusi na płacz i błagania, pozostają ślepi na protesty, listy i kierowane do nich teksty nie tylko ze strony umierających migrantów, ale także aktywistów.

Z tego powodu powstała inicjatywa MATKI NA GRANICĘ, której jako jedna z głównych organizacji inicjatorkich bierzemy ciągły udział.

Osobiście wyruszyłyśmy na granicę w towarzystwie zaprzyjaźnionych Organizacji i ludzi, którzy nie zgadzają się na obdzieranie z człowieczeństwa innych.

Akcja MATKI NA GRANICĘ została ogólnopolskim wydarzeniem pełnym oporu, bólu i walki o innych.

Byłyśmy na granicy 23.10.2021 roku z transparentami, hasłami i przemowami nawiązującymi do naszej niezgody na uśmiercanie ludzi.

Akcje poprzedzała zbiórka odzieży, środków higienicznych i innych sprzętów pierwszej potrzeby, która sprawiła, że byliśmy w stanie zawieść na granicę KILKADZIESIĄT worków z rzeczami, które w obecnych warunkach pogodowych są najbardziej potrzebne. Trafiły do nas tony przedmiotów uświadamiających nam jak wielka jest chęć niesienia pomocy w potrzebie oraz jak ważne okazało się być to wydarzenie.

Po naszej stronie – stronie ludzi, stanęły m.in. byłe Pierwsze Damy – Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska, co dodatkowo utwierdza nas w przekonaniu, że działania te są słuszne, a Rząd Polski działa wbrew woli ludu. Kobiety te  wraz z inicjatorką akcji Joanną Stańczyk, oraz repreztującyjm nas Jędrkiem Kaweckom podczas protestu zostali zaproszeni  na rozmowy z Komendantem Straży Granicznej w Michałowie.

Akcja MATKI NA GRANICĘ to początek naszych działań.

Już teraz zbieramy poparcie kolejnych osób, szykujemy paczki, transparenty i hasła, by pokazać, że NIKT NIE JEST NIELEGALNY. Wszyscy jesteśmy ludźmi, braćmi, siostrami, rodzeństwem.

Wszystkim należy się równe traktowanie, pełne człowieczeństwa, wyrozumiałości i miłości.